REALIZÁCIE

Slama, Hlina, Vápno

Slamený dom stará huta

Jedná sa o rodinný dom s hosťovským domčekom. Na tejto stavbe sme zažili najväčší rozsah svojpomocnej práce spomedzi všetkých realizovaných stavieb. Realizácia slamenej výplne domu, hlinené omietky v interiéri, vápenné omietky v exteriéri (zatiaľ rozpracované-jún 2020), hlinená podlaha.

 

Hlina

Rodinný dom KúTY

Aplikovali sme hlinené omietky v interiéri novostavby z pálených tehál.

Referencia zákazníka:

„Keď sme začali riešiť plány o našom spoločnom bývaní, vedeli sme, že chceme bývať v dome, kde budú prevládať najmä prírodné materiály (drevo, tehla, hlina). V srdci domu stojí pec, ktorá je z hliny a preto aj omietky v dome sme chceli hlinené. 

Pri výbere realizátora tohto zámeru,  sme oslovili partiu Romana Kupca. A bola to jednoznačne tá správna voľba!

Už v samotnej predpríprave, ako aj počas celej realizácie sa s ním komunikovalo a spolupracovalo na výbornú. Vždy bol ochotný a otvorený riešiť naše otázky a požiadavky.

Samotný výsledok predčil naše očakávania a sme nadšení!!! 

Romanova firma odviedla krásnu a čistú prácu. Čistú doslova, keďže si po sebe nakoniec aj upratali. 

Keď niekto robí veci s láskou a pokorou, vidieť a cítiť to na prvý pohľad.

Ďakujeme Roman!“ ️

Martin a Zuzana Kollároví

Slama, Hlina, Vápno

Slamený dom DUNAJSKÁ STREDA

Domov pre rodinu uprostred pola 3km za dedinou s plánom hospodáriť. Jednalo sa o dva domy. Jeden z nich má slúžiť na spracovanie úrody, druhý je dom pre rodinu. Jedná sa o domy s drevenou nosnou konštrukciou, kde sme steny vypĺňali slamenými balíkmi. Z interiéru sú hlinené omietky, z exteriéru kvôli väčšej odolnosti vápenné omietky. Omietky z exteriéru kopírujú balíky. Nerovnosti sme mali povolené priznať a steny zaobliť. Majitelia mali záujem vytvoriť skôr „perníkové chalúpky“ ako moderné domy.

Hlina

DREVODOM LOZORNO

Drevodom, ktorý dostal novú majiteľku a tá zatúžila po bývaní v prírodnom štýle. Pôvodný interiér sa totiž podobal skôr konvenčnému štýlu. V dome sme aplikovali hlinené omietky na rákosovú rohož. Omietky sú vo „vidieckom“ štýle so slamenou rezankou a bylinami.

Referencia zákazníka:

Ďakujem za úžasne omietky, ktoré vdýchli domu dušu. Robíte krásnu prácu, s láskou a so srdcom. Som rada, že sú ešte majstri svojho remesla ako vy. Ďakujem a prajem nech sa Vám darí! Katarína M.

 

Slama, Hlina

KURZ na slamohlinené priečky Žilina

Jednalo sa vlastne o dva kurzy. Na prvom kurze sme  budúci slamák vypĺňali balíkmi a na druhom sme robili neštandardné priečky zo slamy a hliny. Pán domáci je súčasne okrem iného profesionálny fotograf, tak si tú prácu pekne zvečnil.

Referencia zákazníka:

Roman je pre mňa stelesnením prírodnostaviteľského ideálu. Výborný odborník a rovný chlap. Radosť komunikovať, spolupracovať a čokoľvek s ním riešiť. Vždy, keď v našom slamáku padne jeho meno, tak kdesi spomedzi stien sa ozve „mňam mňam“:)) Dušan Š.

Slama, Hlina, Vápno

Slamený dom Ľuboreč

Jedná sa o slamený dom s drevenou nosnou konštrukciou. Realizovali sme výplň domu slamenými balíkmi, vnútorné hlinené omietky, vonkajšie vápenné omietky

Hlina

TVORIVÁ DIEĽŇA NA HLINENÝ DOMČEK LIPOVANY

V rámci tvorivých dieľní sme stavali domček pre deti technikou“cob“. Pri tejto technike sa tvoria hlinené „bochníky“, ktoré sa potom kladú na stenu. Zámerom bolo, aby si deti samé skúsili pracovať s hlinou a súčasne videli aj výsledok svojho úsilia.

Scroll to Top
Scroll to Top